Led Tabela Nedir?

Led Tabela Nedir?

Reklamcılık sektöründe üretilen ve satılan ürün sayısı ve çeşitliliğinin oldukça arttığı günümüzde son derece önemli bir hale geldi. İşletmeler ürünlerini daha çok kişiye ulaştırarak satış ve karlılık oranını artırmak için yoğun bir şekilde reklam yapıyor. Bu reklam uygulamalarının yapılmasında led tabelalar son derece önemli bir yere sahiptir. Bu konu hakkında çok fazla bilgi sahibi olmayanların aklına doğal olarak led tabela nedir ve nerelerde kullanılır gibi sorular geliyor.

Led tabelalarda, ışık saçma özelliğine ait sahip elektronik diyotlar bulunmaktadır. Bu diyotların binlercesinin bir araya gelmesiyle oluşan led tabelalarda bu diyotlar aracılığıyla anlamlı yazıların yazılmasını sağlayacak ve bu binlerce diyotu kontrol etmeyi sağlayacak elektronik kontrol kartlar bulunmaktadır. Elektronik kartlar, led tabelalar için hazırlanmış bilgisayar programında yazılan yazıları ve bilgilendirmeleri algılayarak bunların led tabelada gösterilmesini sağlamaktadır. Bunun için bilgisayar programında hazırlanan reklam ve bilgilendirmeler flash bellek aracılığıyla led tabelaya aktarılır. Led tabelada ise elektronik kartlar bu yazıları algılar ve ledlerin doğru şekilde çalışmasını sağlar.

Son yıllarda oldukça popüler olan led tabelalar, ışıklı yapısıyla dikkat çekici olması, fiyatlarının herkesin satın alabileceği seviyede olması, düşük güç tüketimi ile çalışması, kolay bir şekilde basit bir bilgisayar programı aracılığıyla ekran yer alacak reklam ve bilgilendirmelerin değiştirilebilmesi ya da güncellenebilmesi, 24 saat reklamınızı yapmanıza olanak tanıması gibi özellikleriyle reklamcılık alanında oldukça önemli bir yere sahiptir.

Bir cevap yazın