Stadyum Led Ekran

STADYUM LED EKRAN

Led ekran hem kolay kullanım imkanı sunması hem de çok sayıda kişiye etkili reklam yapabilme imkanı vermesinden dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Hastane, otel, şehir meydanı gibi yerlerde kullanılan ledler stadyumlarda da tercih edilmektedir. Gerek tribünde bulunanlara gerekse de ekran başında maç izleyenlere reklam yapabilme imkanı sunan stadyum led ekran, reklam yapmak için son derece başarılı bir yöntemdir.

Stadyum led ekran, stadlarda hem maçın skorunun yazıldığı ekran olarak hem de oyun alanının kenarında yer almak üzere iki farklı alanda karşımıza çıkmaktadır. Skorboard olarak kullanılan led ekranda maç esnasında maçta geçen süre ve maçın anlık skoru gösterilirken maç öncesi, devre arası ve maç sonrası reklam amaçlı kullanılabilir. Saha kenarında yer alan stadyum led ekranlar ise tamamen reklam amaçlı kullanılmakta ve hem maç öncesi hem de maç esnasında reklam yapabilme imkanı tanımaktadır.

Stadyumlarda gerek maç skoru gerek oyuncu değişikliği gibi durumlar için eskiden kartonlar kullanılırken saha kenarlarındaki reklam panoları için mekanik sistemle dönen ve içinde bir kaç farklı reklam barındıran mekanizmalar bulunmaktaydı. Teknolojinin gelişmesi ve led ekranların reklamcılık ve bilgilendirme konularında daha iyi sonuçlar vermesiyle led ekranlar daha çok kullanılmaya başlanmıştır. Stadyum led ekranlar, kolay montajı, yağmur, güneş, ısı gibi çevresel etkenlerden etkilenmemesi ve güzel görsellik sunması gibi özelliklerinden dolayı stadyum ve spor müsabakası düzenlenen alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.